ELS noorte lastearstide konverents 2020 PDF Prindi Saada link
06.-07.03.2020 toimus Pühajärvel ELS noorte lastearstide konverents.
Esinema oli kutsutud Reigo Reppo TÜ Kliinikumi Psühhiaatriakliinikust, kes rääkis noorte ja laste ennastkahjustavast käitumisest ning sellest, kuidas neid aidata.  Külalisena esines ka Laura Roht TÜ Kliinikumi Kliinilise Geneetika Keskusest, kes rääkis Turneri sündroomist.
Põhilise osa kavast moodustasid residentide ettekanded (15). Noored esitasid huvitavaid ja õpetlikke haigusjuhte või tegid ülevaateid oma uurimistöödest. Kuulajate arvates oli parim Anna-Liisa Viltropi ettekanne "Ajalise vastsündinu ebatavaline infektsioon – kas põhihaiguse esmaavaldus". ELS-i juhatus autasustas teda 250 euroga, mida saab kasutada koolituskuludeks.
06.03 õhtul tänasid residendid oma juhendajaid. Nende hulgas läbiviidud küsitluses märgiti ära 17 juhendajat (E. Tamm, C. Pruunsild, H. Grünberg, A. Peet, E. Kallas, J. Kuld, K. Köbas, M. Aamer, S. Plado, I. Talvik, U. Putnik, M-L. Kumm, K. Puks, A. Tiit ja K. Margus). Parimateks osutusid Liis Toome, Tallinnast ja  Sirje Mikkel, Tartust. Koostöös ELS-i ja TÜ Kliinikumi Lastekliinikuga autasustati neid 250 euroga, mida saab kasutada koolituskuludeks. Liis Toome otsustas oma auhinnaraha annetada Marie Kaivole, kelle ettekanne "Infantiilse hüperkaltseemia haigusjuht" oli kuulajate hinnangul parim Tallinnas õppivate residentide hulgast.
Õhtule lisas meeleolu 95. aastane Pühajärve puhkpilliorkrster.
 
 
 
 
 
 
 
Lapsesõbraliku tervishoiu infomaterjalid PDF Prindi Saada link
Uudised - 2019
 
 
Lasteombudsmani infomaterjalid Õiguskantsleri kodulehel...
» Lapsesõbralik tervishoid. Infoleht täiskasvanule (kliki »)
» Lapsesõbralik tervishoid. Infoleht lapsele (kliki »)
» Lapspatsiendi teavitatud nõusolek (kliki »)
 

ELS Gallup

ELS kodulehelt otsid (on Sinu jaoks oluline)...
 
Bänner
Bänner