Lapsesõbraliku tervishoiu infomaterjalid PDF Prindi Saada link
Uudised - 2019
 
 
Lasteombudsmani infomaterjalid Õiguskantsleri kodulehel...
» Lapsesõbralik tervishoid. Infoleht täiskasvanule (kliki »)
» Lapsesõbralik tervishoid. Infoleht lapsele (kliki »)
» Lapspatsiendi teavitatud nõusolek (kliki »)
 
HPV ohutuse teavitus: Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud PDF Prindi Saada link
Uudised - 2018
 
Mis on HPV vaktsiinid? Millest koosneb HPV vaktsiin? Kuidas ma tean, et HPV vaktsiin on ohutu? Missugused on HPV vaktsiini kõrvaltoimed? Kas teate, mis on POTS?
Et oma igapäeatöös vastatata vaktsiinide ja vaktsineerimisega seotud küsimustele on koostatud abivahend/infoleht, mida kutsume üles kõigil aktiivselt kasutama.
vt Abivahend/infoleht (PDF-versioon): kliki »
vt lisaks Eesti Arstide Liit (06.12.2017): HPV vaktsiin
 
Danone stipendiumi võitja PDF Prindi Saada link
Uudised - 2016
 
Head Eestimaa inimesed
02. detsembril 2016 toimus Jõhvi kontserdimajas Danone Early Life Nutrition konverents, kus kuulutati välja tänavune Danone stipendiumi saaja.
Stipendium määrati Hiie Soeorgile, kes on TÜ arstiteaduse doktorant.
Lühikokkuvõte tema uurimistööst:
Uurisime lasteintensiivravi osakondadesse hospitaliseeritud rinnapiima toidul olevate enneaegsete vastsündinute ning tervete ajaliste vastsündinute  naha ja seedetrakti ning emade rinnapiima kolonisatsiooni stafülokokkidega. Enneaegsete vastsündinute emade rinnapiimas oli sagedamini virulentsus- ja resistentsusgeene kandvaid ning lasteintensiivravi osakonnas levivaid Staphylococcus epidermidis ja Staphylococcus haemolyticus tüvesid. Ema rinnapiima koloniseerivad S. epidermidis tüved olid esimesel elunädalal olemas nahal ja seedetraktis vähem kui veerandil enneaegsetest vastsündinutest, kuid peaaegu kõigil ajalistest vastsündinutest. Siiski, esimese elukuu lõpuks oli enneaegsetel vastsündinutel vähenenud resistentsemate ja virulentsemate tüvede osakaal seedetraktis ning enamus koloniseerunud ema rinnapiimas leiduvate tüvedega.
Stipendiumi raames on plaanis analüüsida vastsündinu- ja emapoolseid faktoreid, mis mõjutavad koloniseerimist rinnapiima tüvedega, sh selgitada ka rinnapiima koguse, rinnapiimaga toitmise alustamise aja ja rinnapiima stafülokokkide hulga mõju kolonisatsioonile. Lisaks on veel pooleli Staphylococcus haemolyticus (põhjustas uuritud enneaegsetel vastsündinutel tekkinud 14 hilise sepsise episoodist 7) isolaatide genotüpeerimine ning virulentsusega seotud geenide olemasolu kindlaks määramine.
Laste toitumisalase teadustöö stipendiumi annab välja Eesti Lastearstide Selts (ELS), mida rahastab Danone ENF suuruses 1000 eurot.
Stipendium on mõeldud laste toitumisalast uurimistööd teostavale või teostamist plaanivale meditsiinitöötajale, kes teeb uurimistööd Eesti teadusasutuse või haigla juures.
Kandidaate võivad esitada nii töö läbiviijad ise kui ka nende juhendajad ja tööandjad.
Õnnitleme võitjat!
Eesti Lastearstide Seltsi juhatus.
 
<< Algus < Eelmine 1 2 Järgmine > Lõpp >>

Lehekülg 1 / 2

ELS Gallup

ELS kodulehelt otsid (on Sinu jaoks oluline)...
 

ELS soovitab

Arvuta »
Erinevad meditsiini kalkulaatorid TLS kodulehel (www.tls.ee).
Planeeri koolitusi »
Erinevad rahvusvahelised üritused 2017-... TLS kodulehel (www.tls.ee).
TLS »
ELS Tallinna osakond (www.tls.ee).
Bänner
Bänner
Bänner
Bänner